List motywacyjny – Fryzjer/Fryzjerka

List motywacyjny dla fryzjera

Prezentowany list motywacyjny, skierowany jest do osób aspirujących na stanowisko Fryzjer/Fryzjerka. Kandydat na tę posadę ukończył technikum kształcące w tym zawodzie, bądź kurs fryzjerski. Pożądanymi cechami są kreatywność i pracowitość. Mile widziane jest również doświadczenie w tym zawodzie oraz chęć ciągłego samorozwoju.

Informacje o pliku

 • Pozostałe
 • Data dodania: 07.11.2010
 • Rozmiar pliku: 32 KB (32768 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2081
 • Liczba akapitów: 6
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Pragnę dodać, że jestem osobą bardzo ambitną i nie boję się nowych wyzwań, dlatego postanowiła odbyć kurs Creative Hairdressing, organizowany przez Akademię Urody Elitte. Moim dodatkowym atutem jest udział w XII i XIII Międzynarodowych Targach Fryzjerskich, organizowanych w Warszawie."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Prawie każda mała dziewczynka marzy, aby zostać fryzjerką. Niestrudzenie czesze swoje lalki, niejednokrotnie obcinając im włosy w nadziei, że odrosną. Jednak nie każda mała dziewczynka wyrasta z takich marzeń i pasji. Już w dorosłym życiu postanawia urzeczywistnić swoje dziecinne marzenia i zostać fryzjerką. Czy jednak jest to zawód prosty jak obcinanie lalkom włosów? Oczywiście każdy zawód, tak i fryzjer, wymaga specjalnych predyspozycji: przede wszystkim umiejętności manualnych, odrobiny fantazji i umiejętności nawiązania relacji międzyludzkich. Jest to typowe zajęcie dla osób cechujących się wytrwałością i cierpliwością. Wiesz już, na czym polega praca fryzjerki? A może masz już ofertę pracy w tym zawodzie? Nie marnuj swojej szansy i przeczytaj nasze rady.

W Polsce, obok takich zawodów jak kucharz czy prawnik, duże zapotrzebowanie jest na fryzjerki bądź fryzjerów. Takie osoby, mające tak zwany fach w ręku, bez problemu znajdą zatrudnienie na rynku pracy w dużych prestiżowych salonach fryzjerskich, bądź też małych osiedlowych salonikach. Niezależnie od tego w jak dużym i popularnym salonie zachcesz pracować, pierwszym krokiem do podjęcia pracy jest zawsze sporządzenie CV. Pisząc Curriculum Vitae nie powinniśmy pominąć niczego istotnego to znaczy: wykształcenia, doświadczenia (w tym odbytej ewentualnie praktyki) oraz danych personalnych. Nie należy czynić z naszego CV książki kilkustronicowej, ma to być jedynie dokument dający ogólny pogląd na naszą osobę oraz nasze umiejętności.

Czy zdajesz sobie sprawę jak ważne jest CV? Otóż nie najważniejsze! Jeszcze jednym dokumentem godnym naszej uwagi jest list motywacyjny. To właśnie tu mamy okazję pochwalić się umiejętnościami interpersonalnymi, a także wyrazić chęć odbycia rozmowy kwalifikacyjnej. Pisząc życiorys zawodowy należy kierować się takimi kryteriami jak przy sporządzaniu Curriculum Vitae.

Co fryzjer powinien zawrzeć w swoim CV i liście motywacyjnym?

Marzysz o pracy jako fryzjerka, ale nikt do tej pory nie oddzwania, mimo iż złożyłaś setki CV? My wiemy, w czym może tkwić problem. Przeczytaj kilka sprawdzonych porad, a twoje szanse na zostanie fryzjerką wzrosną kilkakrotnie.

 1. Jako przyszła fryzjerka musisz mieć świadomość, że jest to wszak praca społeczna, dlatego powinna cechować cię otwartość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz cierpliwość. Dobra fryzjerka powinna być także zaangażowana w to, co robi. Takie cechy możesz zamieścić w swoim podaniu o pracę, jednak muszą być one zgodne z prawdą.
 2. Pisząc Curriculum Vitae najlepiej w rubryce doświadczenie zawodowe wpisać praktyki fryzjerskie, to z pewnością podniesie nasze szanse na podjęcie pracy, gdyż w zawodzie fryzjerki doświadczenie jest kluczowym elementem.
 3. W podpunkcie umiejętności możemy pochwalić się znajomością języka obcego. W dzisiejszych czasach nawet fryzjerka powinna znać choćby jeden język obcy.
 4. Twoje podanie o pracę musi być czytelne oraz zwięzłe. Możesz napisać tam o swoich doświadczeniach zawodowych, najlepiej, jeśli kiedykolwiek pracowałaś w zawodzie wymagającym kontaktu z klientem. Wisienką na torcie może być praca w ekskluzywnym salonie fryzjerskim.
 5. Jeśli jednak nie masz doświadczenia zawodowego, jako fryzjerka, a posiadasz tylko odbyte praktyki, warto wpisać w podaniu o pracę, iż bardzo szybko się uczysz oraz chętnie podejmujesz wyzwania. Przyszły pracodawca właśnie oczekuje takich osób, które będą chętnie uczyły się czegoś nowego. Jeśli nie brak ci fantazji warto też to ująć w życiorysie zawodowym.

Wszystkie podpunkty przeczytane? CV życiorys zawodowy gotowe? Teraz każdy salon fryzjerski będzie chciał cię mieć w swoim zespole.