List motywacyjny do Straży Miejskiej (Młodszy Strażnik)

List motywacyjny dla Strażnika miejskiego

Prezentujemy przykładowe podanie o pracę w Straży Miejskiej napisany na przykładzie kandydata z dwuletnim doświadczeniem pracy w Straży Miejskiej na stanowisku Aplikanta, który aplikuje do Komendy Straży Miejskiej m.st. Warszawy na stanowisko Młodszego Strażnika. W liście motywacyjnym zostały uwzględnione kwestie takie jak: osobiste predyspozycje kandydata, ukończony kurs podstawowy na strażnika miejskiego, praworządny charakter oraz wszelkie dokumenty niezbędne do przyjęcia aplikacji.

Informacje o pliku

 • Służba publiczna
 • Data dodania: 01.05.2011
 • Rozmiar pliku: 34 KB (34304 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2080
 • Liczba akapitów: 6
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Za moje dodatkowe atuty uważam wysoką sprawność fizyczną, nad którą staram się pracować nieustannie oraz znajomość języka angielskiego (potwierdzona certyfikatem FCE). Topografia Warszawy nie stanowi dla mnie wyzwania, bowiem przez okres mojej edukacji w szkole średniej mieszkałem w Warszawie."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Praca na stanowisku strażnika w straży miejskiej przyciąga uwagę wielu absolwentów rozmaitych szkół. Praca jako aplikant lub młodszy strażnik daje liczne przywileje, które to w głównej mierze przyciągają co raz więcej osób do komendy.

Zainteresowanie tą pracą jest spore, dlatego by nie przekreślić swoich szans już na samym starcie nasz list motywacyjny powinien być jak najlepiej ,,doszlifowany” a Curriculum Vitae powinno wyglądać nieskazitelnie. Aby jednak jak najlepiej napisać swoje podanie o pracę trzeba pamiętać o takich kwestiach jak:

Najważniejsze to by opisać swoje wykształcenie. Gdzie je zdobyłeś i jaki kierunek ukończyłeś. Dużym plusem z pewnością jest ukończenie studiów na kierunku wyższym – w procesie rekrutacyjnym kandydaci z wykształceniem wyższym dostają dodatkowe punkty.

 1. Przede wszystkim gdy już zabierzesz się za pisanie swojego podania o pracę to ustosunkuj się w nim do konkretnego naboru ogłoszonego przez Komendanta konkretnej komendy Straży Miejskiej w danym mieście. Tego typu informacje możesz oczywiście znaleźć na stronie internetowej Straży Miejskiej w BIP-ie.
 2. Wspomnij także w swoim podaniu do Straży Miejskiej o tym, że posiadasz polskie obywatelstwo oraz jesteś osoba niekaraną. Gdyż są to dwa czynniki, które są wymagane do pełnienia służby na tym stanowisku.
 3. Napisz także jakie ukończyłeś kursy i szkolenia, które są przydatne do tej pracy. Wskaż także na to, iż jesteś osobą kreatywna i nie boisz się wyzwań. Dlatego też chętnie podejmiesz się dodatkowych kursów i szkoleń, by zwiększyć swoją wiedzę oraz umiejętności.
 4. Posiadanie prawa jazdy z pewnością również jest dla ciebie dużym plusem, który zapunktuje, dlatego nie zawahaj się o tym wspomnieć w swoim podaniu do komendanta.
 5. Znajomość języka obcego również odgrywa tutaj dużą rolę i niewątpliwie jest dużym plusem dla ciebie. Z pewnością nie raz natkniesz się na turystów w swojej okolicy.
 6. Powinieneś także posiadać wysoką sprawność fizyczną. Jest to cecha, która powinna odznaczać każdego  strażnika miejskiego.
 7. Wspomnij także, że jesteś osobą komunikatywną i łatwo nawiązujesz kontakt z obcymi ludźmi.
 8. Swój list motywacyjny zawsze kończ szczerą nadzieją na pozytywne rozpatrzenie twojej oferty oraz zwrotem wyrażającym twoją nadzieję na pełne zaprezentowanie swojej skromnej osoby podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 9. Oczywiście w twoim podaniu o prace nie powinno zabraknąć klauzuli umieszczonej w stopce listu motywacyjnego oraz CV, mówiącej o tym, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.