List motywacyjny – Nauczyciel języka polskiego

List motywacyjny dla Nauczyciela języka polskiego

Prezentowany list motywacyjny na stanowisko Nauczyciel języka polskiego skierowany jest do osób, które posiadają wiedzę z zakresu nauczania dzieci i młodzieży. Oczywiście, kandydat aspirujący na tę posadę powinien również posiadać umiejętność przekazywania wiedzy, w tym wypadku z zakresu języka polskiego. W naszym wzorze podania o pracę zwracamy również uwagę, na fakt posiadania takich cech jak: opanowanie, cierpliwość, ale także kreatywność.

Informacje o pliku

 • Edukacja
 • Data dodania: 06.12.2011
 • Rozmiar pliku: 32 KB (32256 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2140
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Dodam, że cechuję mnie również kreatywność, dlatego staram się w sposób ciekawy i nietuzinkowy podchodzić do prowadzonych przez siebie zajęć."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, większość maturzystów wybierając studia, nie kieruje się wysokością zarobków a zainteresowaniami. Stąd rokrocznie długie kolejki ustawiają się nie przed dziekanatami wydziałów technicznych, lecz humanistycznych. Jednym z kierunków, który cieszy się niegasnącą popularnością, jest polonistyka. Niestety jej absolwenci często mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. O wolny wakat w szkole ubiega się nieraz kilkunastu kandydatów. Chcesz pracować, jako nauczyciel języka polskiego? Zobacz, co powinieneś umieścić w swoim Curriculum Vitae, aby twoje dokumenty aplikacyjne nie pozostały bez odpowiedzi.

Warunki pracy nauczyciela języka polskiego określa ustawa – Karta Nauczyciela, według której kandydat spełniać musi szereg warunków formalnych. Nauczyciel polonista powinien posiadać wyższe wykształcenie kierunkowe z zakresu filologii polskiej oraz przygotowanie pedagogiczne. Poza tym, musi to być osoba chętna do pracy z dziećmi i młodzieżą. Obecnie, ze względu na niż demograficzny, coraz trudniej o pracę w zawodzie nauczyciela. Jednak dobry specjalista zawsze znajdzie zajęcie, a dzięki jasno określonej ścieżce kariery, może naprawdę dobrze zarabiać i korzystać z licznych przywilejów.

Dyrektor szkoły, który w procesie rekrutacji wchodzi w niewdzięczną rolę selekcjonera, musi bardzo szybko ocenić, czy kandydaci, którzy złożyli swoje dokumenty aplikacyjne, nadają się do pracy i czy warto zapraszać ich na rozmowę kwalifikacyjną. Musisz zadbać o to, aby twoje CV i list motywacyjny wywarły na tyle pozytywne wrażenie, aby dyrektor to właśnie z tobą chciał się spotkać.

Jesteś przekonany, że nie zdołasz napisać dobrego podania o pracę? Zobacz, co proponujemy, a przekonasz się, że to naprawdę nic trudnego.

Co powinno znaleźć się w idealnym Curriculum Vitae nauczyciela języka polskiego?

 1. Twój wymarzony zawód wymaga uporządkowania i systematyczności. Spróbuj skonstruować przejrzyste dokumenty aplikacyjne, w których wszystko będzie miało swoje miejsce i nie będzie to miejsce przypadkowe.
 2. Bezwzględnie wystrzegaj się wszelkich błędów. Polonista nie znający zasad ortografii czy stylistyki, na pewno nie znajdzie pracy w swoim zawodzie.
 3. Napisz o swoim wykształceniu i doświadczeniu zawodowym (o ile takie posiadasz). Przy wymienianiu szkół czy uczelni w Curriculum Vitae, stosuj odwrotnie chronologiczny porządek.
 4. Jeżeli nie masz doświadczenia, to nie zapomnij o stażach i praktykach – dyrektor musi wiedzieć, że miałeś już wcześniej kontakt z młodzieżą i dziećmi, a praca w szkole nie jest Ci obca.
 5. Na końcu CV umieść zapis o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Jest to wymóg większości pracodawców.
 6. Podpisz swoje dokumenty aplikacyjne, aby nabrały ważności urzędowej. Na rozmowie bądź elokwentny, jak na nauczyciela języka polskiego przystało.

Jeśli weźmiesz pod uwagę powyższe wskazówki, praca w wymarzonym zawodzie bardzo łatwo może stać się zupełnie realna.