List motywacyjny – Nauczyciel przedszkola

List motywacyjny dla nauczyciela przedszkola

Przykładowy list motywacyjny na stanowisko Nauczyciel przedszkola skierowany jest do osób, które odznaczają się odpowiedzialnością i umiejętnością pracy z dziećmi. W zaprezentowanym przykładzie podania o pracę wychowawca przedszkolny powinien być osobą kreatywną, która będzie cieszyła się sympatią najmłodszych i będzie dla nich wzorem do naśladowania. W naszym wzorze listu motywacyjnego mile widziane u kandydata jest wykształcenie wyższe, najlepiej pedagogiczne.

Informacje o pliku

 • Edukacja
 • Data dodania: 26.02.2010
 • Rozmiar pliku: 37 KB (37376 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2200
 • Liczba akapitów: 6
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Od października tego roku planuję kontynuować edukację na studiach II stopnia w trybie niestacjonarnym, co pozwoli mi podjąć pracę w pełnym wymiarze godzin. Pomimo stosunkowo niewielkiego doświadczenia pracy w przedszkolu, które jak do tej pory zdobyć mogłam jedynie podczas praktyk, pragnę dodać, że przez ostatnie dwa lata pracowałam dodatkowo, jako opiekunka do dzieci. Moimi pracodawcami były głównie osoby prywatne."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Nauczyciel przedszkolny to osoba, która pracuje (jak sama nazwa wskazuje) w przedszkolu, czyli miejscu przeznaczonym dla małych dzieci. Aby móc wykonywać ten niezwykle odpowiedzialny zawód, należy mieć ukończone studia wyższe z zakresu pedagogiki przedszkolnej (wczesnoszkolnej). Cenne są również dodatkowe kursy czy umiejętności, dzięki którym zainteresujesz swoich podopiecznych i zachęcisz ich do wspólnej zabawy i nauki.  Znalazłeś ciekawą ofertę pracy? Zobacz, co powinieneś napisać w Curriculum Vitae.

Zawód nauczyciela przedszkolnego wymaga odpowiedniego podejścia do dzieci, gdyż będziesz z nimi spędzać prawie cały dzień. W tym czasie trzeba kompleksowo zaopiekować się powierzonymi ci pociechami. Niejednokrotnie będzie to wymagało anielskiej cierpliwości, łagodności i spokoju. Musisz pokazać również, że jesteś osobą godną pełnego zaufania. Wykwalifikowani nauczyciele z doświadczeniem znajdą pracę. Jednak, należy postarać się już na samym początku, by stworzyć takie dokumenty aplikacyjne, które otworzą drogę do rozmowy kwalifikacyjnej. Tylko jak to zrobić?

Dyrektorzy przedszkoli zwracają szczególną uwagę na wybór kadry pedagogicznej, która będzie zajmowała się wychowankami. Niezbędne jest kierunkowe wykształcenie, a bardzo często – również doświadczenie. Niestety, zanim dostaniesz szansę na prezentację swojej osoby na rozmowie kwalifikacyjnej, musisz złożyć podanie o pracę. Warto zadbać, aby CV i list motywacyjny były dostosowane do stanowiska, o które się starasz. W przeciwnym razie mogą one wylądować w koszu na śmieci.

Nie wierzysz w swoje umiejętności? Przeczytaj nasz poradnik, a zobaczysz, że pisanie Curriculum Vitae wcale nie jest takie trudne.

Co powinno znaleźć się w podaniu o pracę nauczyciela przedszkola?

 1. Nauczyciel powinien być dla dzieci wzorem do naśladowania – postaraj się, aby twoje podanie o pracę wyglądało profesjonalnie i wzorowo.
 2. Dobieraj odpowiednie słownictwo, miłe określenia i zwroty – wszak starasz się o pracę, w której należy być dobrym i łagodnym przewodnikiem i nauczycielem.
 3. Stwórz sobie plan na podstawie, którego napiszesz CV. Zwróć szczególną uwagę na kwestie, które były podkreślone w ofercie o pracę – będziesz pamiętać, aby uwzględnić je w liście motywacyjnym.
 4. Osoba na stanowisku nauczyciela w przedszkolu musi być opiekuńcza, odpowiedzialna i pomocna. Postaraj się użyć takich i synonimicznych określeń, kiedy będziesz opisywać swój charakter i predyspozycje do zawodu.
 5. Napisz o swoim wykształceniu i doświadczeniu, które może być cenne w pracy z dziećmi. Być może już wcześniej zajmowałeś się maluchami. Koniecznie zaznacz, że nie jest to dla Ciebie tylko sposób na zarobienie pieniędzy, ale również przyjemność i pasja.
 6. Nauczyciel w przedszkolu musi zadbać, aby dzieci nie nudziły się w ciągu dnia. Jeśli posiadasz zdolności manualne – plastyczne, muzyczne, taneczne – pochwal się nimi, bo jest to twój olbrzymi atut.
 7. W stopce Curriculum Vitae umieść informację o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych. Jest ona wymagana.

Weź pod uwagę nasze wskazówki, a zobaczysz, że praca wychowawcy w przedszkolu jest naprawdę na wyciągnięcie ręki.