List motywacyjny – Opiekun osób starszych

List motywacyjny dla Opiekuna osób starszych

Przedstawiony list motywacyjny skierowany jest do osób, które starają się o pracę na stanowisku Opiekun osób starszych. Kandydat na tę posadę powinien być osobą cierpliwą i wytrzymałą. Osoba ta musi kierować się chęcią niesienia pomocy oraz empatią. Mile widziane jest posiadanie prawa jazdy kategorii „B”.

Informacje o pliku

 • Medycyna i Farmacja
 • Data dodania: 05.01.2011
 • Rozmiar pliku: 32 KB (32256 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2052
 • Liczba akapitów: 6
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Praca w tym miejscu nauczyła mnie ogromnej pokory, ale również empatii. Dodam, że nawiązywanie relacji z osobami starszymi, często chorymi nie stanowi dla mnie problemu, gdyż z natury jestem osobą komunikatywną."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Opiekun osób starszych – w tym zawodzie nie jest konieczne wyższe wykształcenie kierunkowe, jednakże wykształcenie pedagogiczne, a także pielęgniarskie, z pewnością będzie mile widziane przez twoich przyszłych pracodawców. Opiekunami osób starszych mogą być zarówno osoby prywatne, jak i konkretne firmy, bądź hospitacja. W tej pracy w szczególności ważne jest osobiste podejście i predyspozycje kandydata do wykonywania powierzonych mu obowiązków.

Chcąc jednak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożądanej przez ciebie pracy, warto poświęcić trochę więcej czasu na napisanie profesjonalnego Curriculum Vitae, jak i listu motywacyjnego.
Podstawową cechą każdego opiekuna osób starszych jest umiejętne nawiązywanie kontaktu z osobami, którymi będziemy się opiekować. Oczywiście praca tego typu powinna nam sprawiać przede wszystkim przyjemność byś swoim dobrym poczuciem humoru zarażał wszystkich dookoła. Jeśli chcesz wypaść jak najlepiej już na początkowym etapie rekrutacji, w którym następuje preselekcja kandydatów, na podstawie aplikacji rekrutacyjnych, warto zastanowić się nad tym co chcesz umieścić w swoim podaniu o pracę oraz jakich słów użyć. A zatem więc w liście motywacyjnym pamiętaj o tym, żeby uwzględnić między innymi te oto wskazówki:

 

 1. Najważniejszą rolę odgrywają tutaj cechy charakteru. Napisz, że odznaczasz się empatią. Wspomnij, że jesteś: odpowiedzialny, a przede wszystkim komunikatywny. Wysoka kultura osobista to twój atut. W tej pracy również jest ważne to, aby umieć szybko nawiązać dobry kontakt z osobą, która podlegać będzie opiece.
 2. Jeśli w przeszłości miałeś okazję opiekować się starszymi ludźmi, to koniecznie o tym wspomnij. Doświadczenie (nie tylko zawodowe) ma ogromne znaczenie w tym zawodzie. Jeśli na przykład w domu opiekowałeś się młodszym rodzeństwem, to również wspomnij o tym w swoim liście motywacyjnym. Dasz tym samym dowód temu, że jesteś osobą, która nie stroni od opiekowania się innymi.
 3. Twoim dużym atutem będzie także posiadane prawo jazdy. Mobilny Opiekun osób starszych to „cieplejszy kąsek” od osoby bez prawa jazdy.
 4. Oczywiście nie zapomnij także podać numeru rekrutacyjnego oferty pracy, do której aplikujesz.
 5. Kończąc swój list, wyraź szczerą nadzieję na pozytywne rozpatrzenie twojej oferty. Pracodawcy mile patrzą na tego typu zwroty grzecznościowe.
 6. Wymagana jest także klauzula mówiąca o tym, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.