List motywacyjny – Pedagog szkolny

List motywacyjny dla Pedagoga szkolnego

Prezentowany list motywacyjny na stanowisko Pedagog szkolny skierowany jest do osób, które posiadają wykształcenie związane z tym zawodem (np. ukończone studia pedagogiczne). Osoba, aspirująca na tę posadę, powinna wyrzekać się oceniania innych, a także powinna obiektywnie patrzyć na problemy innych osób. W naszym przykładowym podaniu o pracę, osoba aplikująca na to stanowisko, musi cechować się również wrażliwością, a także empatią.

Informacje o pliku

 • Edukacja
 • Data dodania: 23.10.2011
 • Rozmiar pliku: 31 KB (31744 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2123
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na tę posadę, bowiem pomimo niewielkiego doświadczenia, potrafię nawiązać dobre relacje z osobami młodszymi ode mnie i wczuć się w ich sytuacje."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Praca na stanowisku pedagoga szkolnego skierowana jest do osób, które posiadają wiedzę z zakresu pedagogiki. Oczywiście od tej, jakże niezbędnej podstawy, w czasie rekrutacji zwraca się również uwagę na inne istotne kwestie, ściśle związane z charakterem dobrego pedagoga.

Aby zachwycić twojego przyszłego pracodawcę musisz przekonać go do swojej osoby, a także do tego, że będziesz znakomicie spełniał swoje obowiązki, a twoje kontakty z dziećmi i młodzieżą będą stały na najwyższym poziomie.

 1. Przede wszystkim napisz, jakie posiadasz wykształcenie, bowiem jest to kwestia kluczowa. Dodatkowo, zaznacz, jaką ukończyłeś specjalizację.
 2. Pamiętaj, że w tym zawodzie liczą się również ukończone kursy, szkolenia, które są związane z pedagogiką szkolną.
 3. Jeżeli posiadasz doświadczenie w pracy na tym, bądź podobnym stanowisku, napisz o tym, co konkretnie należało do twoich obowiązków. Dołącz również wystawione referencje.
 4. Musisz pamiętać, że powinieneś wyzbyć się oceniania innych, za to jak najbardziej obiektywnie patrzyć na problemy innych.
 5. Mile widzianymi cechami będą wrażliwość i empatia. Pamiętaj również o tym, żeby nie być obojętnym na los innych ludzi.
 6. Musisz wiedzieć, że twoja praca nie będzie polegała tylko na tym, że będziesz starał się wsłuchiwać w problemy młodzieży. Powinieneś być na tyle kreatywną osobą, która potrafi zorganizować ciekawe pogawędki na tematy bliskie innym, a czasami również zorganizować wyjścia do np. ośrodków uzależnień, aby unaocznić współczesne problemy.
 7. Pamiętaj, że do każdego z uczniów powinieneś podchodzić indywidualnie, nie bagatelizować ich problemów, a przede wszystkim zawsze chętnie wychodzić z pomocą.
 8. Podczas tworzenia listu motywacyjnego nie powinieneś zapomnieć również o takich rzeczach jak: podanie danych kontaktowych, klauzuli o ochronie danych osobowych, a także źródła, z którego pochodzi ogłoszenie o pracę, o którą się ubiegasz.