Podanie o pracę w kopalni (młodszy górnik)

List motywacyjny dla Górnika

Poniżej prezentujemy przykładowy list motywacyjny do pracy w kopalni napisany pod kątem absolwenta szkoły średniej, który odbył roczny kurs zawodowy dla Górnika eksploatacji podziemnej. Zaprezentowany przykład podania o pracę młodszego górnika został napisany, jako odpowiedź na ogłoszenie o pracę w charakterze górnika eksploatacji podziemnej w Rybniku (praca na terenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.). W podaniu o pracę górnika zostały uwzględnione osobiste aspiracje kandydata oraz zakres wiedzy, jakim dysponuje po ukończeniu szkolenia kierunkowego dla Górnika eksploatacji podziemnej.

Informacje o pliku

 • Inżynieria i Budownictwo
 • Data dodania: 27.04.2011
 • Rozmiar pliku: 33 KB (33792 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2011
 • Liczba akapitów: 6
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Pragnę również nadmienić, że praca w zespole nigdy nie stanowiła dla mnie problemu. Jestem osobą, która umie wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce zawodowej. Za moje dodatkowe atuty uważam stanowczość, umiejętność podejmowania decyzji oraz zdolność samodzielnej analizy i wyciągania wniosków."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Kopalnia to nie przelewki, tutaj jest ciężko choć górnicy są sowicie wynagradzani. W zależności od rodzaju kopalni (odkrywkowa, głębinowa) , od pracowników wymaga się innego rodzaju szkoleń. Niemniej do pracy w każdej kopalni preferowane są osoby silnie fizycznie, zdrowe i raczej bez szczególnych nałogów, takich jak : alkohol, a już na pewno palenie tytoniu. Ważna jest pracowitość, wydajność na równi z punktualnością, każda szychta bowiem jest skrupulatnie odnotowywana.  Skup się i pilnie przeczytaj co powinno znaleźć się twoim własnym CV, abyś miał duże szanse na zatrudnienie w kopalni.

Dobry pracownik kopalni jest na wagę złota, oferty pracy pochodzą z różnych państw, od Polski, Czech, aż po Australię, Norwegię i Chile, ale tylko dla najlepszych. Zarobki też są bardzo wysokie – to rekompensata za fakt ze praca bywa to niebezpieczna. Kopaliny bowiem zawsze były związane z ryzykami, trzeba tutaj silnych ludzi, fizycznie i emocjonalnie. Znajdą tu swoje miejsce ludzie odpowiedzialni, punktualni i dobrze przeszkoleni. Jeśli interesuje się gwarancja zatrudnienia w kopalni, twoje Curriculum Vitae, a również list motywacyjny muszą być tego warte. Pamiętaj że to właśnie, od tych rzeczy w pierwszej kolejności zależy, czy zaproszą cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Ludzie z HR, przewertują twoje podanie o pracę w kopalni, jedynie wówczas gdy będzie konkretne i poparte słowami kluczowymi. A przecież  to podanie o pracę, ma właśnie zagwarantować ci pracę. Zrób wrażenie już na wstępie, Curriculum Vitae, a nawet list motywacyjny muszą być nienaganne, ale do rzeczy. Nie każdy ma szansę od razu, ale jak nie spróbuje, to się nigdy nie sprawdzi.

Zobacz co jest bodaj najważniejsze w  idealnym podaniu o pracę w kopalni.

 1. Curriculum Vitae  musi być na pewno Imię i Nazwisko, następnie czytelny twój dokładny adres, telefon i e-mail.
 2. .Napisz także o szkołach do których chodziłeś, a nawet studiach ukończonych, wymieniając specjalizację i kierunek.
 3. Ważnym jest także byś nie zapomniał napisać o zaliczonych przez ciebie praktykach i stażach, nawet tych zagranicznych. Doświadczenie w pracy jest szczególnie cenione, nie tylko przez samych rekruterów.
 4.  Oczywiście jeżeli także mógłbyś pochwalić innym, ale przydatnym doświadczeniem zawodowym, na przykład kursami bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, itd., Pamiętaj o tym ażeby je równie szczegółowo wymienić
 5. Koniecznie w CV wpisz wzmiankę o ważnych badaniach lekarskich i certyfikatach bezpieczeństwa jeżeli tylko je posiadasz, (wiele z nich jest honorowanych międzynarodowo).
 6. Będziesz miał już na wstępie dużego plusa, jeżeli znasz przynajmniej jeden język obcy – angielski, jeśli znasz ich więcej, tym samym twoje realne szanse zatrudnienia jeszcze bardzie zwyżkują.

Te, raptem kilka punktów ewidentnie zwiększy szanse na dostanie pracy.