Podanie z prośbą o podwyżkę

Podanie z prośbą o podwyżkę

Przedstawiony wzór podania z prośbą o podwyżkę skierowany jest do osób, które przepracowując określony czas na jednym stanowisku, pragną zwiększenia wynagrodzenia. W naszym przykładowym podaniu osoba decydująca się na to, powinna być osobą pracowitą z pewnymi zasługami dla miejsca, w którym pracuje. Oprócz tego warto uwzględnić również przebieg zatrudnienia, awanse czy zakres obowiązków.

Informacje o pliku

 • Pozostałe
 • Data dodania: 11.06.2011
 • Rozmiar pliku: 33 KB (33792 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2033
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Pracuję na tym stanowisko od trzech lat i pomimo osiąganych rewelacyjnych wyników i gratulacji z Państwa strony, nie otrzymałam obiecywanej na samym początku podwyżki. Myślę, że sprawdzam się dobrze na tej pozycji, a dzięki mojej pracy firma osiąga dobre rezultaty, stąd też moja prośba dotycząca zwiększenia wynagrodzenia."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

W wielu firmach, osobiste prośby o awans lub podwyżkę, muszą być składane na papierze. Prośbę tego typu pisze się w formie podania. Dlatego jeśli musisz napisać właśnie coś takiego warto byś orientował się w temacie. By osiągnąć swój zamierzony cel przyjrzyj się poniższym wskazówką, byś nie popełnił niepotrzebnie jakiegoś błędu, co będzie skutkowało odrzuceniem twojej prośby.

Obecnie najczęściej stosowaną praktyką w poważniejszych przedsiębiorstwach jest wykorzystanie listu motywacyjnego  w celu uzyskania podwyżki bądź awansu przez pracownika. List taki jest również określany mianem listu intencyjnego. Głównie należy się w nim skoncentrować przede wszystkim na naszych dotychczasowych osiągnięciach dla firmy oraz konkretnych powodach, dla których to właśnie ty powinieneś dostać zasłużony awans bądź podwyżkę.

Aby odnieść na tym polu sukces i otrzymać to, o co się ubiegasz twój list musi być napisany doskonale oraz nie może w nim zabraknąć żadnej ważnej kwestii. Dlatego pisząc tego typu podanie do swojego pracodawcy, pamiętaj, żeby uwzględnić w jego treści takie elementy jak:

 1. Jak wygląda twój staż w firmie oraz w szczególności, jak się mają twoje osiągnięcia, które również wpłynęły na rzecz firmy, a są tylko i wyłącznie twoją zasługa.
 2. Dodatkowe aktywności? Oczywiście napisz o nich. Jeśli wziąłeś udział z własnej inicjatywy w jakiś konkursach w obrębie firmy, bądź poza nią lub brałeś udział w jakichś szkoleniach, to koniecznie dołącz do swojego podania dyplomy lub poświadczenia.
 3. Możesz powołać się także na osoby, które były bądź są twoimi przełożonymi i doceniali twoje zasługi dla firmy. Dlatego warto o tym wspomnieć. Pamiętaj jednak, że koniecznie musisz o tym powiadomić osoby, o których chcesz wspomnieć, by potwierdziły twoje słowa.
 4. Jeżeli zostałeś wyróżniony w pracy za jakieś konkretne rzeczy, to oczywiście należy je szczegółowo wymienić, pomijając ogóły.
 5. Oczywiście możesz także wspomnieć w przedostatnim akapicie swojego listu motywacyjnego o swoich cechach. Tych, które najlepiej cię określają i pomagają nie tylko w osiągnięciach dla firmy, ale także na co dzień przy kontaktach z innymi współpracownikami. Pomoże to z pewnością w podjęciu decyzji przez twojego pracodawcę.
 6. List możesz zakończyć prośbą o pozytywne rozpatrzenie wiadomości oraz możesz nadmienić, że chętnie także przedstawisz wszystkie powyższe argumenty na  żywo, na rozmowie ze swoim pracodawcą.