List motywacyjny – Położna

List motywacyjny dla Położnej

List motywacyjny na stanowisko Położna skierowany jest do osób wrażliwych, opiekuńczych, które przykładają się do swojej pracy. Oczywiście, aby móc aspirować na tę posadę wymagane jest posiadanie wykształcenia związanego z położnictwem. W naszym przykładowym podaniu o pracę, kandydat na tę posadę powinien być osobą nie tylko świetnie wykwalifikowaną, ale także cechującą się otwartością i komunikatywnością.

Informacje o pliku

 • Medycyna i Farmacja
 • Data dodania: 22.10.2011
 • Rozmiar pliku: 31 KB (31744 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2072
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Liczę na to, że moja aplikacja zdobędzie uznanie w Państwa oczach i będę miała możliwość podnoszenia kwalifikacji w nowym miejscu."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Jeżeli kiedykolwiek myślałeś o pracy na stanowisku położnej, musisz wiedzieć, że wiąże się ona nie tylko z ogromną odpowiedzialnością, ale także z niezwykłą wrażliwością oraz empatią, jaką musisz się oznaczać, abyś mógł pracować w tym zawodzie. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że praca związana z położnictwem na każdym etapie czy też szczeblu jest związana z innymi obowiązkami. Przed tym, jak wskażemy ci, co powinieneś zamieścić w swoim podaniu o pracę, musisz wiedzieć o kilku kwestiach technicznych, które niewątpliwie są dość istotne.

 1. Przede wszystkim powinieneś zamieścić źródło, z którego dowiedziałeś się o tej pracy np. adres strony internetowej serwisu zamieszczającego oferty pracy.
 2. Następnie, jeżeli podany jest numer referencyjny tego konkretnego ogłoszenia o pracę, koniecznie wpleć go do swojego listu motywacyjnego.
 3. Nie zapomnij umieścić danych kontaktowych (w nagłówku) oraz klauzuli o ochronie danych osobowych (w stopce).
 4. Przechodząc do konkretów, przede wszystkim napisz, w jaki sposób zdobyłeś swoje wykształcenie, czy były to studia licencjackie, bądź też magisterskie na kierunku położnictwo czy też odbyłeś dodatkowe kursy doszkalające. Możesz również napisać specjalizacje, jaką ukończyłeś.
 5. Na pewno mile widziane będzie posiadanie doświadczenia, które koniecznie potwierdź wystawionymi referencjami.
 6. Musisz udowodnić, że przykładasz się do swojej pracy, jesteś w nią zaangażowany, ale także to, że los kobiet, które trafiają na twój oddział nie jest ci obojętny.
 7. Powinieneś odznaczać się troską i opiekuńczością skierowaną nie tylko na pacjentki, ale także na ich bliskich.
 8. Pamiętaj również o tym, że mile widziane będzie na pewno odznaczanie się komunikatywnością, otwartością i umiejętnością nawiązywania pozytywnych relacji z innymi osobami.
 9. Jeżeli myślałeś o pracy za granicą, musisz władać językiem obcym w stopniu bardzo dobrym.
 10. Na koniec pamiętaj, że praca położnej wymaga od ciebie dyspozycyjności i gotowości do pracy w każdej chwili.