List motywacyjny – Pracownik biurowy

List motywacyjny dla Pracownika biurowego

Prezentowany list motywacyjny na stanowisko Pracownik biurowy odnosi się do osób, które posiadają wiedzę z zakresu rachunkowości, a dodatkowo odznaczają się wysokimi zdolnościami analitycznymi. Kandydat na tę posadę, opisany w naszym wzorze podania o pracę, jest osobą skrupulatną i szczegółową, potrafiącą pracować pod presją czasu i zmieniającego się otoczenia.

Informacje o pliku

 • Finanse i Bankowość
 • Data dodania: 24.06.2011
 • Rozmiar pliku: 33 KB (33280 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2035
 • Liczba akapitów: 6
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Moimi dodatkowymi atutami jest na pewno skrupulatność i szczegółowość działania. Potrafię także pracować pod presją czasu, jak i zmienności otoczenia. Posiadam również umiejętności: płynnego posługiwania się językiem angielskim, w piśmie, jak i mowie oraz znajomość programów komputerowych, w tym oczywiście pakietu Office."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Jeśli dążysz do tego, by dostać pracę na stanowisku pracownika biurowego, musisz posiadać wiedzę z zakresu: rachunkowości, księgowości, finansów oraz zarządzania. Twoimi cechami, którymi powinieneś się szczycić powinny być skrupulatność oraz szczegółowość. Powinieneś także posiadać wysokie zdolności analityczne oraz wyróżniać się komunikatywnością, gdyż z pewnością będziesz miał kontakt z zarówno obcymi ludźmi jak i tymi, którzy pracują w tej samej firmie.

Dobry pracownik biurowy powinien także cechować się odrobiną pedantyczności – to znaczy mieć wszystko poukładane na miejscu, by e miejscu jego pracy panował ład i porządek, umożliwiający szybką i skuteczną pracę.

Aby dostać wymarzona pracę musisz dobrze przygotować Curriculum Vitae oraz list motywacyjny, bowiem to one będę cię reprezentować w początkowym etapie rekrutacji. Najważniejszymi rzeczami, które muszą się w nich znaleźć to wykształcenie, doświadczenie oraz cechy twojego charakteru, czyli rzeczy, które pomogą ci pełnić powierzone obowiązki oraz ułatwią pracę. Pamiętaj aby w swoim podaniu o pracę (tzn. w liście motywacyjnym i życiorysie zawodowym) zawrzeć kilka istotnych elementów:

 1. Najważniejsza to twoje wykształcenie. Jeśli ukończyłeś studia na kierunku pokrewnym do wykonywanej pracy, to z pewnością będzie twoim dużym atutem. Dlatego koniecznie umieść o tym informacje w swoim liście oraz CV.
 2. Zaznacz także swoje cechy charakteru. Najważniejsze, którymi powinieneś się wyróżniać to: pracowitość oraz ambicja, skrupulatność oraz szczegółowość. Powinieneś posiadać również zdolność analitycznego myślenia.
 3. Zaznacz także, że jesteś osobą, która nie spoczywa na laurach i wykazuje chęci do dalszego rozwoju. Dlatego jesteś chętny, żeby wziąć udział w dodatkowych kursach oraz szkoleniach, na które będzie chciał cię wysłać twój pracodawca.
 4. Jednym z najważniejszych elementów jest także twoje doświadczenie zawodowe. Jeśli zdobyłeś takowe na tym lub podobnym stanowisku, koniecznie o tym napisz. Opisz także zakres twoich obowiązków (w dotychczasowych pracach), aby pracodawca wiedział co potrafisz zrobić, co nie sprawi ci najmniejszych problemów, a z czym możesz mieć kłopot. W ten sposób masz szanse, by zapewnić sobie to, że praca będzie dla ciebie czystą przyjemnością.
 5. Zwróć w swoim liście motywacyjnym również uwagę na to, że posiadasz doskonałą formę psychiczną i potrafisz działać pod wpływem presji czasu. Ważne byś zaznaczył, że zmieniające się otoczenie również nie wywiera na tobie szczególnego wrażenia.
 6. Zaznacz również swoje umiejętności takie jak: znajomość obcego języka, posługiwanie się oprogramowaniem komputerowym, które jest pomocne w pracy biurowej. Są to charakterystyki bardzo istotne z punktu widzenia pracodawcy.

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek to z pewnością twój przyszły pracodawca zwróci uwagę na twoją kandydaturę i może to mieć znaczący wpływ na przyjęcie cię do pracy.