List motywacyjny – Pracownik budowlany

List motywacyjny dla Budowlańca

Prezentowany list motywacyjny na stanowisko Pracownik budowlany skierowany jest do osób z wykształceniem lub umiejętnościami budowlanymi. Kandydat powinien posiadać umiejętności związane z malowaniem, układaniem glazur czy wykonywaniem drobnych prac stolarskich. Dodatkowo musi odznaczać się takimi cechami jak: pracowitość, sumienność oraz dokładność wykonywanej pracy.

Informacje o pliku

 • Inżynieria i Budownictwo
 • Data dodania: 12.05.2011
 • Rozmiar pliku: 30 KB (30208 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2062
 • Liczba akapitów: 6
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Jak przystało na profesjonalnego pracownika budowlanego odznaczam się pracowitością i skrupulatnością. W każde zajęcie, którego się podejmuję wkładam całe swoje serce, ponieważ lubię swoją pracę. Jestem osobą odpowiedzialną i sumienną, dlatego można na mnie liczyć."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Praca w zawodzie budowlańca wymaga przede wszystkim odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, by prawidłowo pełnić swoje obowiązki. Twój list motywacyjny musi być twoją wizytówką, więc zastanów się dobrze i przemyśl czy będziesz w stanie wykonywać zarówno prace budowlane, jaki i remontowe, ponieważ z tymi dwoma rzeczami wiąże się praca w tym zawodzie.

Musisz się liczyć z tym, że przede wszystkim tego typu stanowisko wiąże się głównie z pracą fizyczną, dlatego jeśli jesteś aktywny fizycznie koniecznie powinieneś wspomnieć o tym w swoim liście motywacyjnym. Twoje wykształcenie, które powinno być wyszczególnione w Curriculum Vitae z pewnością również zaważy na decyzji podejmowanej przez pracodawcę.

Dlatego aby dobrze napisać swoje podanie o pracę zwróć koniecznie uwagę na kilka bardzo istotnych rzeczy:

 1. Jeśli twoje wykształcenie jest związane z pracą, do której aplikujesz to wielki plus dla ciebie, jeśli jednak nie to nic straconego, na pewno posiadasz wiele innych atutów, które przemawiać będą za twoją kandydaturą.
 2. Drugim elementem, który jest naprawdę ważny dla twojego przyszłego pracodawcy jest doświadczenie. Jeśli miałeś okazję pracować na podobnym stanowisku i masz okazję pochwalić się jakie pełniłeś tam obowiązki, to koniecznie o tym wspomnij. Napisz również, jakie czynności sprawiały ci problem, a z czym nie miałeś najmniejszych problemów.W obecnych czasach wszechobecnego przechwalstwa odrobina samokrytyki jest mile widziana.
 3. Jeśli ukończyłeś jakieś kursy i szkolenia związane z tym zawodem to koniecznie dołącz do swojego podania o pracę certyfikaty ukończenia. Nadmień także, że nie chcesz spoczywać na laurach i pragniesz uczyć się nowych rzeczy, zdobywać dodatkową wiedzę i umiejętności, dlatego też jesteś chętny by uczestniczyć w dodatkowych kursach.
 4. Opisz także swoje cechy charakteru. Najważniejsze byś odznaczał się między innymi: pracowitością, dokładnością, zaangażowaniem, odpowiedzialnością, sumiennością oraz zdyscyplinowaniem. Zaznacz także, że świetnie wychodzi ci zarówno wydawanie poleceń jak i ich wykonywanie.
 5.  Nadmień, że cechujesz się dużą komunikatywnością. Osoba na tym stanowisku musi umieć porozumieć się z ludźmi pracującymi w jego zespole. Dlatego wspomnij, że odznaczasz się także wysoką kulturą osobistą.
 6. Na koniec swojego listu motywacyjnego wyraź szczerą prośbę na pozytywne rozpatrzenie twojej oferty, a także na otrzymanie możliwości zaprezentowania swojej osoby, osobiście na rozmowie kwalifikacyjnej.
 7. Umieść także wzmiankę, że zezwalasz na przetwarzanie swoich danych osobowych – mowa o odpowiedniej klauzuli prawnej.