List motywacyjny – Pracownik socjalny

List motywacyjny dla Pracownika socjalnego

List motywacyjny na stanowisko Pracownik socjalny, skierowany jest do osób z wykształceniem pokrewnym (socjologia, praca socjalna, pedagogika, psychologia). Kandydat musi odznaczać się odpowiedzialnością, komunikatywnością oraz dużą wrażliwością na problemy innych ludzi. Dodatkowo mile widziana jest znajomość przepisów z zakresu ustawy o pomocy społecznej, a także prawa rodzinnego.

Informacje o pliku

 • Prawo i Administracja
 • Data dodania: 05.05.2011
 • Rozmiar pliku: 32 KB (32256 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  1924
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Dodatkowo oznaczam się dużą dozą empatii i wrażliwości na problemy innych. Nie jest mi obojętny los osób bezbronnych, dlatego chętnie podjęłabym się pracy na tym stanowisku. W tym miejscu pragnę dodać, że obsługa komputera i pakietu Office nie jest mi obca."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Osoba kandydująca na stanowisko pracownika socjalnego powinna się odznaczać przede wszystkim wiedzą z zakresu dotyczącego prawa czy socjologii, a także cechami, które są szczególnie wskazane w tej pracy. Będziesz musiał pracować z osobami dotkniętymi przez los, dlatego musisz mieć wyczucie taktu w kontakcie z nimi.

Dlatego dobrze się zastanów czy jesteś w stanie sprostać wymaganiom stawianym pracownikowi socjalnego, a co najważniejsze, czy będzie dobrze spełniać swoje obowiązki. Musisz być pewny tego, że będziesz narażony na różnego typu sytuacje, dlatego musisz wykazywać się cierpliwością. Ważne jest również byś potrafił szybko nawiązywać kontakty i cechował się odwagą.

Jak wiadomo, pierwszy kontakt z jakąś rodziną może być trudny, ponieważ nie wiesz czego masz się spodziewać. Jednak jeśli jesteś pewny, co do wyboru wykonywania pracy i czujesz się na siłach, aby podjąć się tego niełatwego zadania to, aby mieć jakiekolwiek szanse w naborze powinieneś mieć jak najlepiej napisane Curriculum Vitae oraz list motywacyjny.

Wystarczy że zastosujesz się do kilku istotnych wskazówek:

 1. W naborze na stanowisko pracownika socjalnego, szczególną rolę odgrywa wykształcenie. Najlepiej byś ukończył prawo, socjologię, czy też resocjalizację. Gdyż są to trzy najważniejsze kierunki, które są potrzebne do pełnienia obowiązków na tym stanowisku.
 2. Duży plus stanowią ukończone kursy oraz szkolenia. Dlatego jeśli posiadasz certyfikaty ukończenia bądź potwierdzony w nich udział, koniecznie załącz kopię do swojej aplikacji rekrutacyjnej.
 3. Kolejny ważny element to rzecz jasna doświadczenie. Liczy się tutaj doświadczenie w pracy na podobnej posadzie, bądź wolontariat w różnych fundacjach oraz stowarzyszeniach. Jest to potwierdzenie zdobytych przez nas kwalifikacji a zarazem świadectwo prawdziwości naszych słów.
 4. Nie zapomnij także podać kilka swoich cech charakteru. Najlepiej postrzegane są: empatia, delikatność oraz dobry kontakt z ludźmi. Te cechy powinien posiadać każdy pracownik socjalny.
 5. Postaraj się również udowodnić, że jesteś osobą, dla której krzywda innych ludzi nie jest ci obojętna i jesteś wrażliwy na ich problemy.
 6. Najważniejsza rzecz to byś pamiętał, że w tym zawodzie najważniejsza jest cierpliwość oraz umiejętność wysłuchania pokrzywdzonych osób. Postaraj się takową informacje na temat swojej osoby w zgrabny sposób wpleść do podania o pracę.
 7. Dodaj także, że masz dodatkowe atuty takie jak: prawo jazdy, potrafisz posługiwać się programami komputerowymi oraz znasz języki obce. Te elementy na pewno zwiększą twoją szansę na otrzymanie posady marzeń, dlatego ważne jest byś wspomniał o tym w swoim liście motywacyjnym.
 8. Zanim oddasz swoje papiery rekrutacyjne, upewnij się czy załączyłeś wszystkie wymagane dokumenty, byś niepotrzebnie nie stracił szansy na zdobycie stanowiska pracownika socjalnego.