List motywacyjny – Protokolant sądowy

List motywacyjny dla Protokolanta sądowego

Prezentowany list motywacyjny na stanowisko Protokolanta sądowego skierowany jest do osób, którym nie straszna jest praca biurowa przy komputerze. Wymaganymi umiejętnościami są: płynna obsługa komputera, jak i jego oprogramowania, a także umiejętność bezwzrokowego pisania na klawiaturze. W naszym przykładowym podaniu o pracę, kandydat na tę posadę powinien być osobą skrupulatną, sumienną i pracowitą, a dodatkowo odznaczającą się zdolnością analitycznego myślenia.

Informacje o pliku

 • Prawo i Administracja
 • Data dodania: 29.08.2011
 • Rozmiar pliku: 31 KB (31744 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  1913
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Chciałabym zaaplikować na stanowisko Protokolanta sądowego, bowiem spełniam wszystkie wymagania, które zawarliście w swojej ofercie. Pragnę nadmienić, że charakter obowiązków nie będzie sprawiał mi żadnych problemów."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Praca na stanowisku protokolanta sądowego to bardzo istotna funkcja. Nie każdy zdaję sobie sprawę, że żadna rozprawa nie odbędzie się bez osoby, która zajmuje się jej protokołowaniem. Aby móc wykonywać ten zawód, należy posiadać pewne podstawy, których możesz nauczyć się już podczas wykonywania zwykłych prac biurowych. Oczywiście jedną z niezbędnych kwestii jest posiadanie umiejętności sprawnej obsługi komputera, a także szybkiego pisania na klawiaturze. Podobnie jak w wypadku innych prac związanych z administracją wymagany jest pewien zestaw uniwersalnych cech, o których napiszemy poniżej, a których obecność w liście motywacyjnym jest niezbędna. Dodatkowo mile widziana będzie twoja chęć i gotowość do dalszego rozwoju.

Pisząc swoje podanie o pracę, pamiętaj o paru kwestiach, bez których twój list nie będzie w pełni satysfakcjonujący. Wcześniej, nim rozpoczniesz go pisać, postaraj się go usystematyzować. Pomyśl, co jest warte uwagi, a co niekoniecznie. Oto nasze propozycje:

 1. Aby ubiegać się o tę pracę musisz posiadać wykształcenie wyższe – magisterskie, bądź też zawodowe.
 2. Ukończenie wszelkich kursów, szkoleń, jak i staży będzie stanowiło twój dodatkowy atut. Dobrze widziane będzie udokumentowanie ich certyfikatami ukończenia.
 3. Posiadasz doświadczenie w pracy na tej, bądź podobnej posadzie? Koniecznie napisz o zakresie obowiązków, a jeżeli posiadasz referencje, dołącz je do aplikacji.
 4. Powinieneś być osobą, która odznacza się sumiennością, zaangażowaniem, precyzją, a przede wszystkim pracowitością.
 5. Praca protokolanta to nie tylko praca wymagająca od ciebie samodzielności. Często to także zadania, które będziesz musiał wykonywać w zespole, a jak wiadomo do tego potrzebna jest komunikatywność i otwartość.
 6. Pamiętaj również, że nie jest to zawód, który jest „łatwy i przyjemny”, bowiem często będziesz zmuszony do tego, aby pracować pod wpływem presji czasu.
 7. Na sam koniec nie zapomnij o zamieszczeniu kilku elementów technicznych twojego podania takich jak: danych kontaktowych, klauzuli o ochronie danych osobowych czy numeru referencyjnego określonego ogłoszenia dotyczącego pracy.