List motywacyjny – Psycholog

List motywacyjny dla Psychologa

Przedstawiony wzór listu motywacyjnego dedykowany jest osobom, które aplikują na stanowisko Psycholog. Kandydat na tę posadę powinien posiadać wykształcenie wyższe psychologiczne, dodatkowo mile widziane jest posiadanie doświadczenia zawodowego na tej, bądź pokrewnej posadzie. Ponadto, osoba aspirująca do pracy w tym zawodzie powinna cechować się umiejętnością słuchania pacjentów, jak i zyskiwania posłuchu. Wymaganymi cechami są również dobra organizacja pracy, jak i punktualność.

Informacje o pliku

 • Medycyna i Farmacja
 • Data dodania: 20.09.2012
 • Rozmiar pliku: 29 KB (29696 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  1934
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Niespełna trzy lata temu ukończyłam jednolite studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Z racji tego, iż od najmłodszych lat chciałam pracować z dziećmi, zdecydowałam się na ukończenie odpowiedniej specjalizacji: psychologia kliniczna dziecka."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Aby zostać cenionym psychologiem nie wystarczy móc pochwalić się dyplomem renomowanej uczelni, przede wszystkim należy posiadać odpowiednie podejście do swoich pacjentów. Należy pamiętać, że oprócz rozmowy, liczyć się będzie również adekwatne zastosowanie środków do rzeczywistego stanu zdrowia pacjenta. Istotnymi cechami charakteru będzie nie tylko otwartość oraz komunikatywność, bardzo ważna jest także umiejętność słuchania, a także wzbudzania zaufania.

Zanim przejdziesz do głównej części listu motywacyjnego, nie możesz zapomnieć o kilku niezbędnych elementach, tj. dane kontaktowe, które najlepiej jest umieścić w nagłówku oraz klauzulę o ochronie danych osobowych, której miejsce jest w stopce. Obecnie bardzo częstą praktyką jest umieszczenie numeru referencyjnego oferty pracy, na którą aplikujesz.

Dodatkowo nie możesz pominąć w swoim podaniu o pracę takich elementów jak:

 1. Wykształcenie związane z wykonywanym zawodem, w tym wypadku zawodem psychologa, jest w dzisiejszych czasach niezbędne. Obecnie zajmując się tych fachem, należy posiadać tytuł magistra, uzyskany na zakończenie jednolitych studiów na kierunku psychologia.
 2. Dodatkowo, bardzo liczą się ukończone kursy, szkolenia, związane z wykonywanym zawodem, a które podniosą poziom Twoich kwalifikacji.
 3. Referencje z poprzednich miejsc pracy będą stanowić Twój niewątpliwy atut. Możesz opisać rodzaj obowiązków, które miałeś do wykonywania oraz charakter pracy.
 4. Tak jak wspominaliśmy wcześniej praca psychologa to praca z ludźmi, dlatego też należy być osobą tolerancyjną, nieposiadającą uprzedzeń, obiektywnie oceniającą rzeczywistość.
 5. Mile widzianymi cechami będą na pewno komunikatywność i otwartość, a także chęć niesienia pomocy oraz posiadanie dużej dozy empatii.
 6. Bez względu na to, gdzie będziesz pracować, pamiętaj, że podstawą jest dobra organizacja pracy, sumienność oraz punktualność. To właśnie te cechy warto uwzględnić podczas przygotowywania swojego listu motywacyjnego.
 7. Ponadto, posiadanie dodatkowych umiejętności, tj. posiadanie prawa jazdy kat. B, czy własnego samochodu, a także biegła znajomość języka angielskiego, będzie na Twój plus.