List motywacyjny – Ratownik medyczny

List motywacyjny dla Ratownika medycznego

List motywacyjny na stanowisko Ratownik medyczny skierowany jest do osób, które posiadają uprawnienia do wykonywania tego zawodu. W naszym podaniu o pracę, kandydat na tę posadę ukończył policealną szkołę ratownictwa medycznego. Cechami wymaganymi od osób, które swoją przyszłość chcą związać z pomocą innym są: zrównoważenie emocjonalne, spostrzegawczość czy też odporność na stres i trudne sytuacje.

Informacje o pliku

 • Medycyna i Farmacja
 • Data dodania: 04.08.2011
 • Rozmiar pliku: 31 KB (31744 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  2036
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Moim atutem jest również zorganizowanie i dyspozycyjność. Aktualnie poszukuję pracy, dlatego nic innego nie zajmuję mi czasu. Oprócz tego jestem w stanie oddać się całkowicie pracy. Dodatkowo cechuję się spostrzegawczością i podzielnością uwagi, co uważam za cechy wymagane u kandydatów na ratownika medycznego."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Podejmując się pracy na stanowiska ratownika medycznego musimy odznaczać się wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu medycyny oraz pierwszej pomocy. Dobry Ratownik medyczny powinien posiadać szereg określonych cech, które pomogą mu dostać się do pracy a przede wszystkim sprawnie wykonywać swoje obowiązki.

Praca na stanowisku ratownika medycznego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, którą bierzemy na siebie w czasie interwencji.Jeśli chcesz podjąć się tej pracy musisz być pewny, że podołasz jej pod każdym kątem, bowiem w grę wchodzi życie innych ludzi. Musisz być przede wszystkim opanowany oraz powinieneś zachować zimną krew.

Praca ta z pewnością nie jest dla osób, które mdleją na widok krwi. Kandydaci na tego typu stanowisko muszą być pewni, że są gotowi by nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy. Dlatego jeśli już zdecydujesz się na podjęcie tego typu pracy, musisz odpowiednio napisać swoje Curriculum Vitae oraz list motywacyjny, które są podstawą we wszystkich procesach rekrutacyjnych.

Szkoda byłoby zaprzepaścić szansę otrzymania swojej wymarzonej pracy, tylko z powodu nieumiejętnie napisanych przez ciebie dokumentów. Warto więc poświęcić trochę czasu i doszlifować składane przez nas podanie o pracę w charakterze ratownika medycznego.

Wiedz, że przygotowując swój list motywacyjny musisz pamiętać o kilku kwestiach, których nie możesz pominąć, ubiegając się o pracę w tym zawodzie, gdyż każdy z elementów może być na „wagę złota” przy podejmowaniu przez pracodawcę decyzji:

 1. Wymogiem jest byś miał ukończoną szkołę, dzięki której będziesz posiadał uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego. Jest to główna podstawa do tego by przyjąć cię na to stanowisko. Nie zapomnij więc napisać o tym w swoim liście motywacyjnym.
 2. Wskazane jest także zainteresowanie się tematyką humanistyczną oraz, tą która jest związana z medycyną. Jeśli tematyka tego typu odgrywa dużą rolę w twoim życiu, napisz o tym, bo to jest punkt dla ciebie.
 3. Opisz również swoje cechy charakteru. Powinieneś być: odpowiedzialny, opanowany, odporny na stres, komunikatywny, otwarty, spostrzegawczy, zorganizowany, dyspozycyjny, a także powinieneś posiadać wysoką kulturę osobistą oraz mieć podzielność uwagi. Są to cechy niezbędne, które musi posiadać kandydat, który będzie przyjęty na stanowisko ratownika medycznego.
 4. Twoim atutem będzie także posiadanie prawa jazdy, dlatego też koniecznie o tym wspomnij w swoim podaniu o pracę.
 5. Kończąc swój list wspomnij o tym, że masz nadzieję na pozytywne rozpatrzenie twojej oferty, a także możliwość zaprezentowania swojej skromnej osoby na rozmowie kwalifikacyjnej. Zwroty tego typu są zawsze mile widziane przez pracodawców, więc gdy przygotujesz już główne „ciało” swojego podania o pracę, to poświęć jeszcze kilka chwil na to, aby ładnie je zakończyć.