List motywacyjny – Sprzątaczka biurowa

List motywacyjny dla Sprzątaczki biurowej

Przedstawiony list motywacyjny na stanowisko Sprzątaczka biurowa skierowany jest do osób, które cenią sobie porządek oraz potrafią sprzątać. W naszym podaniu o pracę, kandydat na tę posadę cechuje się precyzją i pracowitością. Dodatkowo, odznacza się sumiennością oraz jest osobą odpowiedzialną, godną zaufania.

Informacje o pliku

 • Pozostałe
 • Data dodania: 22.08.2011
 • Rozmiar pliku: 31 KB (31744 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  1939
 • Liczba akapitów: 5
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Uważam, że jestem odpowiednią kandydatką na tę posadę, bowiem już od dłuższego czasu pracuję w tym zawodzie i posiadam bogate doświadczenie, które ma swoje przełożenie w umiejętnościach."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Osoby zajmujące się sprzątaniem profesjonalnie mają prawo wyboru obszaru swoich obowiązków. Może to być zarówno praca w domu, bądź też w biurze. Zarówno jedna, jak i druga wiąże się z nieco innymi zadaniami, jednak tym, co je łączy jest posiadanie umiejętności precyzyjnego sprzątania. Powszechnie uważa się, że praca sprzątacza nie wymaga wielkich kwalifikacji, co jest nieprawdą, bowiem często jest ona powiązana z ciężką fizyczną pracą, bądź też koniecznością narażania się na ciężkie warunki atmosferyczne, jak deszcz czy śnieg, w przypadku prac porządkowych na zewnątrz.

Pamiętaj, że pisząc swój list motywacyjny musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii, które w ostateczności mogą zadecydować o tym czy dostaniesz tę pracę czy też nie. W podaniu o pracę uwzględnij:

 1. Jeżeli ukończyłeś specjalne kursy, szkolenia związane z profesjonalnym sprzątaniem, koniecznie o tym napisz.
 2. Doświadczenie w tej dziedzinie ma duże znaczenie. Istotna jest zarówno wiedza, jak i umiejętności, które zyskałeś w poprzednich miejscach pracy. Możesz również dołączyć zdobyte referencje.
 3. W swoim liście motywacyjnym musisz udowodnić, że jesteś osobą odpowiedzialną, godną zaufania, jak i sumienną.
 4. Również możesz nadmienić o tym, że cechuje cie precyzja, dokładność oraz umiejętność pracy pod presją czasu.
 5. Starając się o tę pracę powinieneś działać według wytycznych, a także posiadać dobrą pamięć.
 6. Mile widziana jest znajomość rozmaitych środków czystości, a także obsługi maszyn, które stosowane są przy sprzątaniu.
 7. Myślisz o pracy w roli sprzątaczki za granicą? Warunkiem koniecznym i jakże istotnym jest dobra znajomość danego języka obcego.
 8. W swoim podaniu o pracę (CV, list motywacyjny) pamiętaj, aby podać numer referencyjny ogłoszenia o pracę, na które składasz podanie. Pamiętaj także, aby w stopce zarówno Curriculum Vitae, jak i listu motywacyjnego zamieścić aktualną klauzulę dotyczący zgody na przetwarzania danych osobowych – większe przedsiębiorstwa mogą z powodu jej braku odrzucić twoje podanie o pracę bez zajrzenia w jego treść.