List motywacyjny – Wychowawca świetlicy

List motywacyjny dla wychowawcy świetlicy

List motywacyjny na stanowisko Wychowawca świetlicy przeznaczony jest do osób, które potrafią i chcą pracować z dziećmi i młodzieżą. Wiąże się to z olbrzymią odpowiedzialnością za swoje działania, jak i naszych podopiecznych. Oprócz tego kandydat na tę posadę powinien oznaczać się pomysłowością i kreatywnością, aby nie tylko uczyć, ale zapewniać dzieciom rozrywkę. Mile widziane są dodatkowe umiejętności jak: gra na instrumencie czy znajomość języka obcego.

Informacje o pliku

 • Edukacja
 • Data dodania: 03.06.2011
 • Rozmiar pliku: 31 KB (31232 B)
 • Ilość znaków
  w pliku:
  1935
 • Liczba akapitów: 6
 • Format pliku: Format pliku: DOC Format pliku: TXT Format pliku: PDF
"Kontakt z dziećmi sprawia mi niezmierną przyjemność, może to wynikać z tego, iż posiadam specjalne predyspozycje do pracy z nimi. Jestem odpowiedzialna, cierpliwa, rozważna, dzięki czemu nie pozwolę się zdominować przez dzieci."

Czytaj jak pisać skuteczny list motywacyjny

Praca na stanowisku wychowawcy świetlicy wymaga umiejętności, zarówno wyuczonych jak i specjalnych predyspozycji. Osoba, która decyduje się na pracę z dziećmi i młodzieżą, musi mieć przede wszystkim na uwadze ich dobro. W tej pracy głównie wymagana jest cierpliwość. Jeśli posiadasz  umiejętności plastyczne, to koniecznie powinieneś o nich wspomnieć w swoim podaniu o pracę. Jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż skutecznie można w ten sposób zająć dzieci.

Praca z nimi powinna być dla ciebie również czystą przyjemnością. Powinieneś ,,świecić” przykładem i być autorytetem godnym do naśladowania, którego dzieci będą słuchały, szanowały i liczyły się z jego zdaniem. Jeśli posiadasz te wszystkie cechy, to pozostaje tylko by napisać swoje Curriculum Vitae oraz list motywacyjny.

Musisz na kartce papieru przedstawić się z jak najlepszej strony. Dlatego by nie przekreślać swoich szans źle napisanym podaniem o pracę, powinieneś zawrzeć w nim takie elementy jak:

 1. Standardowa i najważniejsza kwestia – wykształcenie. Ważne jest tutaj wykształcenie wyższe, najlepiej gdyby było pedagogiczne. Dlatego nadmień o swoim toku nauczania zarówno w CV jak i liście motywacyjnym.
 2. Brałeś udział w jakiś kursach i szkoleniach? Punkt dla ciebie. Dlatego wspomnij koniecznie o tym w swoim liście motywacyjnym. Zaznacz jednak, że jesteś osobą otwartą na nowości i jesteś gotowy na podjęcie dodatkowych kursów i szkoleń wyznaczonych przez pracodawcę.
 3. Najważniejsze to, aby udowodnić, że praca z dziećmi sprawia ci ogromną przyjemność. Im twoje argumenty będą bardziej przekonywujące, tym bardziej zwiększą się twoje szanse na to by dostać stanowisko, na które aplikujesz.
 4. Nie zapomnij nadmienić o swoich cechach charakteru, jakimi są: odpowiedzialność, rozwaga czy cierpliwość. Są to cechy, które są wręcz niezbędne, by prawidłowo wykonywać swoje obowiązki.
 5. Wspomnij także o tym, że posiadasz zdolności plastyczne, które mogą się okazać przydatne przy pilnowaniu dzieci w świetlicy. Możesz więc napisać, że jesteś osobą kreatywną oraz pomysłową, a twoja wyobraźnia nie zna granic. I dzięki temu jesteś w stanie zapewnić swoim podopiecznym rozrywkę, by nie narzekali na nudę.
 6. Warto również napisać o tym, że potrafisz grać na jakimś instrumencie oraz o znajomości języka angielskiego. W dzisiejszych czasach jest ważna w szczególności ta druga kwestia – wielu pracodawców oczekuje od swoich pracowników tego, że będą oni przyuczać najmłodszych z języka angielskiego.